Červencový sport v Oselcích

Červencový sport v Oselcích Tři sportovní akce uspořádali v červenci v malé vsi Oselce

V rámci pouťových slavností to byl v sobotu 14.7. III.ročník nohejbalového turnaje dvojic, nazvaný podle první ceny " Oselecké štěně". Na všesportovním hřišti se představilo ve 3 skupinách 15 družstev. Potěšující byla účast celkem pěti družstev domácích Oselec a Kotouně. Ve finálové skupině pak zvítězili bratři Šmídové z blízkého Podhůří, před kotouňskými Járou a Bořánkem a Baumrukem se Žežulkou ze Skvasova. Kromě krásného poháru si všechna vítězná mužstva odnesla i tekuté ceny.
Po druhé se současně s nohejbalem uskutečnila i soutěž dětí " Oselecký klokánek" ve skoku dalekém, které se zúčastnilo celkem 31 dětí. V kategorii předškoláků a prvńáků obhájila loňské prvenství Tereza Haberová ze St.Plzence, která se v dálce z místa zlepšila na úctyhodných 173cm . V dalších věkových skupinách bylo nejhodnotnějším výkonem /už v dálce s rozběhem/ 368 cm Kláry Volkové z Prahy /6.tř./ a 444 cm Tomáše Klímy z Oselců v nejstarší žákovské kategorii.
První tři si odnesli medaile, diplomy a trička s klokánkem, všichni pak stejnojmenné bonbony. Potěšila účast pražských dětí z prázdninového tábora u Oselců a jejich vedoucích v nohejbalovém klání.
Třetím a nejtradičnějším podnikem byl již 15.ročních tenisového turnaje "Oselce open", který je určen neregistrovaným, rekreačním hráčům. Od pátku do neděle byla na vzorně upravené antuce oseleckého dvorce odehrána nejen hlavní spoutěž, ale i "béčko" , pro hráče, kteří vypadli v 1.kole. Pořadatelé se trefili do nasazení a tak do semifinále i finále postoupili všichni nejvýše hodnocení hráči. Nejurputnějším demifinalovým bojem byl zápas mezi pozdějším finalistou Kaprem z Tchořovic a Barákem v Kotouně, který trval 2 hod. a 20 min. V neděli odpoledne pak vybojoval dříve oselecký, nyní ve St.Plzenci žijící Libor Červený, již své osmé vítězství. Za pozornost stojí, že vítěz, stejně jako nejstarší jednasedmdesátiletý R.Brož, jeden ze zakladatelů soutěže, nevynechali ani jediný ročník. Nejmladšímu účastníkovi Martinovi Kroutilovi z Písku bylo sedmnáct let. Ze tří bratrů Tomanových z Pole došel do semifinále Vít, v bratrském klání ve finále "B" soutěže pak vyhrál Pavel nad Lubošem. Vítězům předal starosta obce p.Miloslav Cikán věcné ceny a všichni spokojení účastnící si slíbili, že se za rok sejdou v Oselcích znovu.
A nakonec ještě pozvánka na "Václavský turnaj" v nohejbale tentokrát trojic, který se koná v Oselcích 28.září t.r.
Text: dr.Radovan Brož