Novoroční pochod, vítání roku 2012

01.01.2012 Občané, chalupáři i chataři se sešli na silvestra ve 24. hodin před OÚ Oselce.

 Popřáli si k Novému roku a připili si na zdraví. Obecní ohňostroj byl dobrý a sopukromé ohňostreje mile překvapili. Sešlo se na 60 spoluočanů.

Zpívání koled u sv. kaple Kloubovka
Místníi zpěváci a hudebníci zahráli a zazpívali vánoční koledy na štědrý večer ve 21. hod. v lese u kaple Kloubovka. Pořadatelé SDH Kotouň zajistili na zahřátí čaj. I když bylo dobré počasí lidí se sešlo méně.
Je to pěkná procházka po štědrovečerní večeři.

Turnaj ve stoním tenisuv Oselcích
První turnaj ve stolním tenisul byl 28. prosince v sále. Hráčů bylo pouze deset Sál si vyklidili a plně vyhovoval všem hráčům. Jako první byl Vladimír Slušný ml, druhý byl David Červený ml a třetí byl Jan Klíma ml. Oceněni byli všichni.Pořadatelem byl David Červený a hostinská Martina Adámková.

 

Novoroční pochod
Jiiž 13 novoroční pochod vyšel 1.1 2012 ve 13. hod. od Obecního šenku v Oselcích. Pochodujících bylo kolem 80 a přibylo hodně mladých. Pochod měřil 10 km a šlo se směrem Řesanice, Podřesanice, dále po opravené lesní cestě na Dráha do Kotouně a zpět do Oselec. V krásně vytopeném sále každy účastník pochodu dostal polévku, kterou uvařila hostinská a členove SDH Oselce obsluhovali. Dále byli na stolech nakrájené uzeniny od spozora Česty Motejzíka "ZŘUD Masokombinát Písek". Závěrem bylo hodnocení pochodu.Nejmladší byla vyhodnocena Ella Anita Smithová, které bude 9 let. Z Kotouně byl vyhodnocen p. Kulda a manžele Liškovi a z Oselec manželé Rážovi, Markovi a Hoškovi.
Nejstarší pochodující byl p. Bohumil Šotola, kterému bylo již 80. let. Pěkně se všichni prošli a vyčistili si hlavu.

Jako další kulturní akce bude 28. ledna hasičský bál SDH Oselce v sále Obecního šenku.
Všechny srdečně zveme.