Oselecká pouť 2006

Oselecké pouťové slavnosti začaly už v sobotu 15.7.2006

OÚ Oselce ve spolupráci s SDH Oselce pořádal v rámci pouťových slavností I.ročník soutěže ve skoku dalekém "Oselecký klokánek" a II.ročník nohejbalového turnaje dvojic "Oselecké štěně". Nohejbalového turnaje se zúčastnilo 15 mužstev a soutěže ve skoku dalekém 20 dětí. Závody se konaly na víceúčelovém hřišti u okálů.
Hlavní pouťové slavnosti se konaly v neděli 16.7.2006 u sv.Markéty.
K poslechu hrála Malá muzika ze Sušice s kapelníkem Josefem Naušem. "Oselecká pouť má každoročně velkou návštěvnost. Jsme velmi rádi, že se nám daří tuto krásnou pouťovou tradici udržet a v posledních letech i rozvíjet" říká starosta Oselec Miroslav Cikán.
V 10:30 hod. měli návštěvníci možnost vidět ukázkový seskok padákem, který předvedl Michal Cihlář, a v 11:00 hod. se v kapli konala mše.
Pouťové atrakce, kolotoč, houpačky a střelnice, byly na návsi. Otevřeno mělo také Pivovarnické muzeum a po celý den letecká společnost FAIR Benešov zajišťovala vyhlídkové lety nad okolím. U hasičské zbrojnice vystavoval svou sbírku motocyklových veteránů p.Roman Raška z Nepomuka. „Je to můj velký koníček, kterému se věnuji již více než osm let. Svou sbírku neustále rozšiřuji. V současné době vlastním více než 30 strojů, které postupně renovuji“ říká majitel Roman Raška.
Za krásného slunného dne se přišli do Oselec pobavit lidé z širokého okolí. "Věříme, že se nám podařilo připravit zábavu nejenom pro děti, ale že se bavili i dospělí. Děkujeme za bohatou účast a příští rok na shledanou" uzavírá starosta Oselec Miroslev Cikán.