Tradiční sportování v Oselcích 2014

Již po desáté pořádali v sobotu před poutí ke sv. Markétě v Oselcích nohejbalový turnaj nazvaný „ Oselecké štěně“ a po deváté soutěž dětí ve skoku dalekém – „ Oselecký klokánek“.

Na výborně připraveném hřišti u okálů se představilo osm trojic nohejbalistů a téměř čtyřicítka dětí ve čtyřech věkových kategoriích skákala do dálky. Pořadatele potěšilo, že domácí postavili v nohejbalu hned tři trojice a další ve složení Jára, Kovanda a Sluka reprezentovala Kotouň. Vítězství si po 28 sehraných utkáních, v systému „ každý s každým“ odnesla formace „Karel“, jmenovitě Ondřej Davídek, Jan Štrunc a Josef Žiška. Druhé pořadí pak zaujali kotounští. Další domácí na medailové umístění nedosáhli, ale předvedenou hrou rozhodně nezklamali početné diváky. Na závěr předal starosta Miloslav Cikán vítězným trojicím dárkové soupravy pěnivého moku a trička. Odměněn byl i nejstarší hráč turnaje Zdeněk Dovín (53 let) a zástupkyně slabšího pohlaví, také domácí Andrea Šolcová. S vystupováním i fair play hrou všech družstev byli pořadatelé velice spokojeni. Na vzorné organizaci mají zásluhy i členové místního Sboru dobrovolných hasičů.
Ve skoku dalekém soutěžili jako první děti předškolního věku a absolventi 1. třídy. Medaili, diplom a drobné dárky si odnesli první tři, bonbonky „Klokánky“ pak dostali za bojovnost a snahu všichni. Nejvýše stál na stupních vítězů Tobias Růžička z Prahy 10, jeden z táborníků u rybníka Pihovatý. Jeho výkon ve skoku z místa snožmo byl 145 cm. Úplným benjamínkem byla Veronika Marková z Plzně, ročník narození 2011! Byla radost sledovat rodiče a prarodiče ve funkci trenérů a předskokanů. Ve starších kategoriích už skákala mládež s rozběhem. Mezi žáky 2. a 3. tříd vyhrál Matěj Krofta z Prahy 6 s výkonem 281 cm. Anička Machová z Prahy 4 ovládla kategorii čtvrťáků a páťáků (326 cm) a konečně mezi nejstaršími (6. - 7. třídy) byla první mezi dívkami Anna Těhníková z Velkých Hamrů s 315 cm. Mezi chlapci pak táborník Martin Nocar z Prahy 10 s absolutně nejdelším skokem, rovných 400 cm.
Na začátek srpna připravili agilní pořadatelé ještě dvě tenisové soutěže. Ve dnech 1. – 3. srpna už 22. ročník turnaje rekreačních hráčů bez rozdílu věku a pohlaví „Oselce open“ a na sobotu 9. srpna pak turnaj rodinných čtyřher. Hraje se na antukovém dvorci a pro vítěze jsou díky pochopení obecního úřadu opět připraveny hodnotné ceny. O výsledcích tenisových turnajů budeme psát v příštím čísle.

Za pořadatele: PaedDr. Radovan Brož a Jiří Marek